Музей хлібаПро музей

У 2008 році з нагоди своєї 10-ї річниці ВАТ «Одеський коровай» відкрило в Одесі на базі хлібокомбінату № 4 Музей хліба. Головна мета - ознайомити жителів і гостей міста з цікавою і багатогранною історією розвитку хлібопечення одеського регіону, а також з дивовижними фактами з історії створення та діяльності хлібопекарських підприємств «Одеського короваю».

Музей хліба був створений співробітниками підприємства за допомогою та консультаціями фахівців міського архіву, Одеського історико-краєзнавчого музею. У музеї зберігаються документи, фотографії та інші матеріали, пов'язані з хлібопеченням, про діяльність хлібокомбінатів, надані колишніми співробітниками-пенсіонерами підприємства, жителями міста. Частина матеріалів - це копії з міського архіву та історико-краєзнавчого музею. У 2009 р. музей пройшов експертизу управління з питань культури і мистецтва Одеської міської ради та отримав статус «Народного музею» (код музею МК-ОК 09).

Історія «Одеського короваю» - це невід'ємна частина історії міста. Адже створення хлібопекарського підприємства йде корінням ще в кінець 18 століття і пов'язане з такими відомими іменами, як російська імператриця Катерина II, Дюк де Рішельє, знатними і багатими жителями Одеси того часу. Тут свого часу працював відомий російський письменник Максим Горький. «Одеський коровай» гідно пережив складні воєнні роки, і відразу після звільнення Одеси в печах під відкритим небом розпочав випуск хліба для жителів міста. В історії «Одеського короваю» вписано червоною строчкою сотні імен працьовитих, професійних людей, які здійснювали свої трудові подвиги, відродили підприємство з військових руїн і створили надійну платформу для подальшого розвитку, передали свій досвід і майстерність новому поколінню.

Зокрема, в музеї представлені експозиції: «Історія хлібопечення», «Хлібопечення в царські часи», «Хлібопечення в революційний період», «Хлібопечення в часи Великої Вітчизняної війни», «Сучасний етап розвитку хлібопечення Одеси», «Одеський коровай» - сьогодні ». На тематичних стендах зібрані унікальні матеріали: укази імператриці Катерини і градоначальників Одеси кінця 18 ст., Статути хлібопекарського підприємства, старовинні рецепти і технології приготування хліба, документи і фотографії військового і післявоєнного періоду.

У Музеї хліба також систематично організовуються тематичні виставки: «Хліб війни», «Великодні паски», «Різдвяна випічка» і т.д.

Музей хліба розташований в одному з приміщень адміністративного корпусу хлебкомбіната № 4. Музей можуть відвідати всі бажаючі, заздалегідь звернувшись до екскурсовода.

Адреса розташування Музею хліба: м. Одеса, вул. Генерала Петрова, 14, в будівлі гуртожитку.
Режим роботи: з 14:00 до 16:00, щодня, крім суботи, неділі, святкових днів.

З питань організованих екскурсій звертатися за тел.: (048) 728-59-08, Ольга Шапар.
Можлива організація дегустації продукції з консультацією технолога. З питань організації екскурсії з дегустацією необхідно попередньо зв'язатися з Ольгою Шапар.

 
 
 
 
Відгуки та пропозиції